Cam Balkon

Isıcamlı cambalkon Tiara Twinmax, hem görsellik hem de fonksiyon açısından standart cambalkonlardan ayrılarak, balkonu evin kullanışlı bir odası haline getiriyor.

Albert Genau, cam balkon sistemlerinde ulaşılabilmiş en üst düzey cambalkon yalıtımını tüketicilere sunuyor. Cambalkonda yalıtımının artırılması için sektörde ilk defa, mıknatıslı conta, özel uzunluktaki kıl fırça ve EPDM conta kombinasyonunun birlikte kullanılmasının yanı sıra, cambalkon sistemlerinde bugüne kadar karşılaşılan mekanik sıkıntılara çözüm olarak üretilen sistem, çok rahat ve konforlu bir şekilde, çok uzun yıllar servis istemeden çalışabilmesi için geliştirilmiştir. Özelliklerin videolarını aşağıda detaylı olarak izleyebilirsiniz.

Isıcamlı Cam Balkon Yalıtım Sağlar Mı?

Isıcamlı cam balkon sistemlerinde yalıtım sadece camın kendisinden alınır. Dolayısıyla cam balkon yapılacak alanda kullanılacak camın boyu yükseldikçe, yalıtımı da o ölçekte artar. Alüminyumun kendisi bir metal ve iletken yapıya sahip olduğu için, ister istemez kışın kendi bir soğukluğu olacaktır o da yalıtımımızı zayıflatan bir faktördür. Verimin artması için yapılabilecek en büyük etkenlerden birisi, camların birleşiminde kullanılan alüminyum fitillerin yapısıdır. Bu fitillerin birbirini saran şekilde olması, karşılıklı kullanılan fitillerin plastik contalarla desteklenmesi camlar arasındaki yalıtımımızı güçlendiren en temel etkendir. Bu isteklerinizi üst üste sıraladığımız zaman, beklentilerinizi karşılama anlamında Camoda Consensus serisinin ısıcamlı modeli size yanıt verecek düzeyde üretilmiştir.

Mutfağımı Cam Balkonla Birleştirmek İstiyorum, Verim Alır Mıyım?

Konfor veya Sinerji özellikli ısıcamla bu işlemler yapılıp, verim almanız anlamında en yüksek düzeyde tedbirler alınır. Fakat alüminyumun iletkenliği bu anlamda yalıtımınızı biraz azaltır. Alacağınız verim balkonunuzun şekli ve konumuyla doğru orantılı olduğu için keşif yapılmadan buna karar verilmesi imkansızdır.

Cam Balkon Yağış Alır Mı?

Cam Balkon sistemleri hareketli sistemler olduğu için, hareket edebilmesi adına özellikle kanat ve ray profili arasında belirli boşluklara ihtiyaç duyar. Bu boşluklar da fırça fitillerle izole edilir. Kanat birleşimlerinde, hareketli camların birleşiminde de aynı durum söz konusudur. Dolayısıyla rüzgarın şiddetli olduğu, yağmurun cam balkon olan cephenize doğrudan vurması durumunda bu birleşim yerlerinden ufak tefek yağış alma riski her zaman vardır. Bu anlamda riski azaltan faktörler birleşim noktalarıdır, bir balkonda malzemeler arasındaki birleşim ne kadar az olursa yağış alma riskimizde o kadar azalmış olur.